Konferencje, sympozja i warsztaty - Indie i okolice (2014)

Dla odmiany post informacyjny dla osób chcących wziąć udział w zagranicznej konferencji. Nie bójcie się aplikować o grant naukowy. To prawda, że rozliczanie to droga przez męki, ale w miarę nabierania doświadczenia - przez nas i osoby obsługujące projekty - wszystko staje się prostsze. Poniżej linki dla humanistów (kulturoznawców, socjologów, filologów i historyków), ale także coś z zakresu turystyki i zrównoważonego rozwoju.


National Case Writing Workshop 
27-31 stycznia 2014 
Symbiosis Law School
Noida k. Delhi, Uttar Pradeś

Jedno z osiedli w Noidzie (Greater Noida, Uttar Pradeś)

International Conference on Social Sciences
25-26 marca, 
The International Institute of Knowledge Management (TIIKM)
Colombo, Śri Lanka

Film promocyjny  na temat Śri Lanki


First International Conference on Literature and Language 
14-16 kwietnia, 
Department of English GC University
Lahore, Pakistan

Film promocyjny na temat Pakistanu


Sadaa Third International Conference on "Language, Literature & Library: Disruptive Digressions & Digital Dimensions"
22-24 stycznia 
Manipal University
Dżajpur, Radżasthan 

Sprzedawca tradycyjnych radżasthańskich marionetek (Pałac Miejski, Dżajpur, Radżasthan)

International Seminar on “Status of Women in Transitional Societies: Issues & Challenges”
25 stycznia
Mumbaj, Maharasztra


Wiejskie kobiety z okolic Mathury (Uttar Pradeś)


International Conference on History Studies (ICHS2014) 
International Conference on Society and Humanity (ICSH 2014) 
International Conference on Linguistics, Literature (ICLL 2014) 
International Conference on Knowledge and Culture (ICKC 2014) 
7-8 maja 2014 
South Asia Institute of Science and Engineering, Wilmington, Delaware, USA
Nirdżuli k.. Itanagar, Arunaćal Pradeś

Mieszkanka Arunaćal Pradeś pochodząca z Bhutanu

Contemporary Research in Tourism and Hospitality: Theory, Practice and Pitfalls 
18-21 luty 2014 
Pondicherry University
Pandiczeri
http://www.pondiuni.edu.in/conferences/tourism/crth2014/index.php 

Film promujący Pandiczeri 

International Conference on Renewable Energy and Sustainable Development (ICRESD 2014)
9-10 stycznia, 2014
Puna, Maharasztra
KJEI's Trinity College of Engeneering and Research


Nielegalne wysypisko śmieci przy turystycznej plaży w stanie Goa (Andżuna, Goa)




1 komentarz:

  1. Zrównoważony rozwój to moja działka. szkoda, że przegapiłam. I to jeszcze konferencja była w moje urodziny! I jeszcze wtedy miałam ważną wizę turystyczną. Dammit!
    Cóż, taka karma :P

    OdpowiedzUsuń

Wprowadzenie do bloga


Witajcie! नमस्ते!

Na wstępie chciałam zapowiedzieć, o czym będzie mój blog. Jak mówi sam tytuł, chcę opisywać swoje życie w Indiach. Chciałam jednak zaznaczyć, iż nie będzie to dziennik, lecz coś w rodzaju pamiętnika z pewną dozą fikcji literackiej. Będę opierała się na własnych doświadczeniach, zmieniając jednak pewne szczegóły, czasem nadając nowe ramy minionym wydarzeniom. Być może forma moich wpisów będzie się zmieniać, gdyż jest to mój pierwszy blog i potrzebuję znaleźć swoją własną drogę ekspresji. Nie zdecydowałam dotychczas, w jakim czasie będzie prowadzona narracja. Spróbuję zacząć od pisania w czasie teraźniejszym, nie wiem jeszcze jednak, czy będzie to najlepsze rozwiązanie. Myślę, że to może nadać mojemu blogowi życia, sprawić, że będzie bardziej dynamiczny i bezpośredni. 

Wystarczy chyba tych rozważań o formie i pora przejść do nakreślenia treści. Otóż w roku 2011 otrzymałam rządowe stypendium na studia w Indiach. Dofinansowanie przyznawane jest co roku wybranym aplikantom z całego świata w ramach programów realizowanych przez tzw. ICCR czyli Indian Council for Cultural Relations (http://www.iccrindia.net/). W swoim wniosku wymieniłam trzy uczelnie i dwa kierunki (sanskryt i hindi). Na pierwszym miejscu wpisałam roczne studia dyplomowe (organizowane dla absolwentów rocznych i dwuletnich studiów kończących się certyfikatem) z sanskrytu na JNU (Jawaharlal Nehru University) w Delhi. Niestety zgodnie z moimi przewidywaniami taki kurs nie został zorganizowany. Jest to uczelnia nastawiona raczej na rozwój studiów doktoranckich i postdoktoranckich, liczyłam jednak na to, iż informacje na ich stronie są nieaktualne lub władze stosownego instytutu zorganizują w ostatniej chwili tego typu kurs. Tak się nie stało, dlatego przyznano mi miejsce na roczne studia w Instytucie Sanskrytu (Department of Sanskrit) Wydziału Humanistycznego (Faculty of Arts) Uniwersytetu Delhijskiego (University of Delhi - DU).

Jaki był cel mojej podróży? Doskonalenie sanskrytu? To też, ale przede wszystkim skorzystanie z możliwości zdobycia dofinansowania na życie w Indiach. Moje podróże do Indii - fascynujące a zarazem trudne - sprawiły, że chciałam spróbować czegoś innego. Pożyć przez rok czy dwa w tym zagmatwanym kraju. Po co? Takie życiowe doświadczenie, głębsze poznanie kultury czy raczej kultur, które studiuję od kilkunastu lat, którymi zajmuję się zawodowo (naukowo i jako organizator imprez kulturalnych). Poza  tym ciągle mnie gdzieś ciągnie, nie wyobrażam sobie spędzić życia w jednym miejscu, robiąc rok po roku to samo. Część mnie jest domatorką, ale druga szybko nudzi się życiem opartym na rutynie. Ponadto nasza planeta jest tak piękna i różnorodna, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i społeczno-kulturowym. Po prostu trzeba to wszystko zobaczyć, dotknąć, powąchać, skosztować. 


Jeśli ten wstęp zanudził część z Was, dajcie mi proszę jeszcze jedną szansę. Potraktujcie ten pierwszy wpis jak wstęp zamieszczony w powieści, który pomijany jest przez większość czytelników.